CLAUDE BERNARD

"Paranın satın alabileceği en iyi kol saatleri." sloganıyla, günümüzdeki şekliyle 42 yıldır üretilen, ancak 450 yıla uzanan köklü bir geçmişe sahip Claude Bernard saatleri Şamil Saat kalitesiyle sizlerle buluşuyor.

16. yüzyılda takıların Avrupa'da yasaklanmasıyla "yasaklı" listesinde adı geçmeyen bir aksesuara ihtiyaç duyan tasarımcılar kol saati yapmaya başladılar. Makine ustası Claude Bernard da bu isimlerden biriydi. Fransa'nın kuzeyine kaçan Claude Bernard burada doğduğu şehir Cenevre'nin adından esinlendi ve "Les Genevez" adında bir imalathane kurdu. Böylece Claude Bernard saatlerinin hikayesi başlamış oldu. Yetenekli ustalar kendi elleriyle saat parçalarını üreterek Claude Bernard saatlerinin eşsiz tasarımlarını yarattılar. Kuzeyde buz çağını andıran kış günlerinde bile Les Genevez'den ayrılmayan ustalar dönemin en şık saatlerini yaratmaya devam ettiler. Bu yüzden Les Genevez "İsviçre saatlerinin doğduğu yer." olarak adlandırılıyor. Bugünlerde "Les Genevez" yer değiştirmiş olsa da Claude Bernard efsanesinin doğduğu yer müze olarak hizmet veriyor. Claude Bernard kadın ve erkek saat modelleri, tarihten gelen klasik çizgilerini günümüzde de koruyor. Takım elbiseyle veya günlük yaşamdaki klasik giyim tarzıyla son derece uyumlu olan Claude Bernard saatleri, teknolojinin hızla geliştiği günümüzde bile el yapımı olmalarıyla rakiplerinden ayrılıyor.

İsviçreli ustaların ellerinden çıkan, zarafetiyle ve kalitesiyle yüzlerce yıla dayanan geçmişini günümüzle birleştirmeyi başaran, her biri kendine has bu muhteşem tasarımlar, 1995'den bu yana saat sektöründe hizmet veren Şamil Saat güvencesiyle sizleri bekliyor. İsviçre saatlerinin doğduğu kasabadan çıkıp Şamil Saat kalitesiyle sizlere kadar ulaşan eşsiz modeller arasından kendi tarzınıza en uygun olanı Claude Bernard sayfamızı ziyaret ederek seçebilir ve hemen satın alabilirsiniz.